Napjainkban a környezetvédelem jelentősége központi kérdéssé vált: az elmúlt évek során, egyre nagyobb igény kerekedett fel az olyan műszaki berendezések iránt, amelyekkel nem csak, hogy gazdaságosabbá tehetjük mindennapjainkat, de nem növeljük tovább ökológiai lábnyomunkat sem. Egy klíma esetében az egyik ilyen meghatározó tényező az energiahatékonyság.
Csökkentse költségeit és váltson energiatakarékos klímára!
Egy klímát nem csak megvásárolni, de üzemeltetni is kell, így egyáltalán nem mindegy, hogy milyen hatékonysággal működő berendezést sikerül választanunk: egy új klíma vásárlása vagy a korábbi berendezés lecserélése során már nem csak annak márkája, típusa, műszaki paraméterei, vagy éppen extra tulajdonságai lehetnek a mérvadóak, de az adott berendezés energiahatékonysága is.
A gyártóknak, ma már az összes légkondicionáló készüléken kötelezően fel kell tüntetniük az úgynevezett energiacímkét, amely azonnali tájékoztatást nyújt nekünk arról, hogy az adott típus mekkora energiafelhasználással képes üzemelni, milyen a hűtési- és fűtési hatékonysága, a szezonális fogyasztási értéke vagy csak a zajszintje. Az energiacímkék mindenki számára közérthető módon kerülnek a napvilágra, hisz európai országonként egységesek, és teljesen nyelv függetlenek. Így tehát, tudatos vásárlóként, az energiafelhasználás gazdaságosságáról szóló címkék nem csupán holmi színes csíkok és betűk, hanem egy nagyon is fontos döntés mérlegelendő tényezői. Az energiacímkék segítségével mi magunk is könnyen megérthetjük, hogy éppen mennyire hatékony, vagy mennyire környezetbarát a kiszemelt klíma, és mindezt gond nélkül összeegyeztethetjük saját elképzeléseinkkel.
Energiacímkék a nagyító alatt
A klímaberendezések energiafelhasználásuk szerint különböző osztályokba vannak besorolva. A besorolásnál 7 különböző energiaosztályt különböztetünk meg egy A-tól G-ig terjedő skálán, melyek a különféle színek felhasználásával még közérthetőbbé válnak a vásárlóközönség számára. A legnívósabb, ezzel együtt a legjobb energiahatékonysággal dolgozó berendezések a zöld színnel ellátott ’A’ osztályok, melyek a gyors növekedés és a nagy érdeklődésre való tekintettel, idővel A++ és A+++ alosztályokra váltak szét.
Beszédes számok: döntsön okosan, válasszon A++ és A+++ klíma készülékeket!
Az Európai Bizottság (European Commission – EC) hivatalos közlése szerint, 2013. január elsejétől kötelező feltűntetni minden légkondicionáló berendezésen, hogy melyik energiaosztályba sorolható. Habár már 2013. január 1. előtt is rendelkeztek a klímák ilyesfajta megjelölésekkel, azonban a legjelentősebb mutatók egy viszonylag általános, fix értéken alapuló hányados alapján lettek meghatározva. Így tehát a korábbi verzió szerint a hűtést az EER, a fűtést pedig a COP értékekkel jellemezték, ahol a klímaberendezések hatékonysága általában egy 2,5-4 kW közötti értéken lavírozott.
Az új szabályozás értelmében, 2013. január 1-től áttértek az életszerűbb SEER (hűtési) és SCOP (fűtési) teljesítményjelzőkre, ahol a korábbi fix értékeket (EER, COP) felváltották a hidegebb és melegebb napokat is számításba vevő, szezonális értékkel korrigált módszerek.
E szerint a SEER érték a szezonális energiahatékonyságot mutatja meg az adott hűtési szezonra vonatkozóan: a melegebb és kevésbé forró napokat is számításba véve, hányszoros hűtőteljesítményt képes a klímánk biztosítani a befektetett elektromos áramból. Ezzel ellenben a SCOP érték a szezonális fűtési energiahatékonyságot hivatott szemléltetni egy adott fűtési szezonra vonatkozóan: a hidegebb és kevésbé hideg napokat is számításba véve, hányszoros fűtőteljesítményt képes a klímánk biztosítani a használata során. A kapott eredmények, többek között arról tájékoztatják a leendő felhasználót, hogy 1 kW befektetett elektromos áramért cserébe mennyi hűtő- vagy éppen fűtő teljesítményt képes produkálni a légkondicionáló berendezés.
A SEER és SCOP mutatók azért is olyan számottevőek, mivel a klímaberendezés által leadott fűtési- és hűtési teljesítmény még akkor sem feltétlenül egyezik meg a befektetett elektromos árammal, ha mindkét esetben a mértékegység kW-ban van kifejezve. Végeredményben pedig elmondható, hogy minél magasabbak ezek a mutatók, annál energiatakarékosabb és ezzel együtt gazdaságosabb klíma berendezés elé nézhetünk.
Csökkentse költségeit és óvja környezetét az A+++ klíma segítségével! Kiváló ár-érték arányú A+++ klíma modellek a World Klíma választékában!
A World Klíma webáruházunkban, csakis kiváló energia besorolással rendelkező klímákat forgalmazunk, mint például a Gree klíma, C&H klíma, vagy a Daikin klíma modellek, amelyek egytől-egyig A+++ és A++ osztállyal rendelkező, prémium kategóriás berendezések. Ezen felül minden klíma berendezésünk adatlapján kiemelt figyelmet fordítunk az energiaosztályok feltűntetésére, hogy Ön minél biztosabb döntést hozhasson! A kiváló energiahatékonyságú klímákért és a kollekciók megtekintéséhez, kérjük, hogy kattintson ide.
Érdekli, hogy hosszútávon milyen megtakarításokat érhet el egy A++ vagy A+++ klíma beszerzésével? Ne késlekedjen felvenni a kapcsolatot szakképzett munkatársainkkal!
Bővebb információ energiabesorolásokkal kapcsolatban:
Tel: 20/5500-707,
e-mail: info@worldklima.hu
Akciós klíma Debrecen, klíma szerelés Debrecen: Marosi Tibor 20/5500-707